Húsavík

www.iceland.is

Héðinsfjörður

www.iceland.is

Akureyri

www.iceland.is

Norðurland

www.iceland.is

Reykjavík

www.iceland.is

Skógafoss

www.iceland.is

Svartsengi

www.iceland.is

26 maja 2017

HEIDRIK – po raz pierwszy Polsce!

Na co dzień mieszkający na Islandii, HEIDRIK wyrusza w pierwszą trasę promocyjną po Polsce. Muzyk zaprezentuje się przed publicznością w Warszawie, Krakowie i Sopocie w ramach trasy koncertowej „Black flower tour”, która odbędzie się  w dniach 1-11 czerwca 2017.


Fanom kina, Heidrik znany jest jako niesamowicie utalentowany reżyser. Jego ostatni film „Skuld” był nominowany do duńskiej nagrody Ekko Award w aż pięciu kategoriach i ostatecznie zwyciężył w dwóch. Umiejętności, talent i wrażliwość muzyczna pozwala mu realizować się także w roli twórcy teledysków (nagroda w kategorii najlepszy klip w roku 2015 za „Eivor” Rain) i co jest dla nas szczególnie interesujące pozwala samemu tworzyć i nagrywać muzykę. Polscy słuchacze poznają go jako artystę Fonobo Label. Album „Funeral”, który ukaże się na polskim rynku w październiku 2017 to zbiór przepięknych, ulotnych utworów, pełnych charakterystycznego dla Wysp Owczych - stamtąd pochodzi Heidrik - klimatu i równie typowego dla tego regionu świata liryzmu. Album został wyprodukowany przez Janusa Rasmussena, połowę znanego duetu Kiasmos.
Podczas koncertów w Polsce Heidrik zaprezentuje swój materiał wraz z niezwykle utalentowanymi muzykami młodego pokolenia - Michałem Szczęsnym (gitara), Pawłem Dudziakiem (piano) oraz Kamilem Zawiślakiem (piano). 
W ramach trasy, 10 czerwca muzyk zagra akustyczny koncert w „Czwórce” – Polskim Radiu w audycji Muzyczne Biuro Podróży, prezentującej muzykę z całego świata.
Trasa koncertowa „Black flower tour” została objęta patronatem medialnym przez Polskie Radio „Czwórka” oraz Honorowym Patronatem przez Konsulat Honorowy Republiki Islandii w Warszawie. Do grona partnerów trasy „Black flower tour” dołączyły również portale:  Outrave,  Tak dużo genialnej muzyki, Szafa Muzyczna oraz Muzyka Islandzka.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.