Húsavík

www.iceland.is

Héðinsfjörður

www.iceland.is

Akureyri

www.iceland.is

Norðurland

www.iceland.is

Reykjavík

www.iceland.is

Skógafoss

www.iceland.is

Svartsengi

www.iceland.is

3 marca 2020

Oficjalna wizyta Prezydenta Republiki Islandii w Polsce

Prezydent Republiki Islandii Guðni Th. Jóhannesson wraz z Małżonką Elizą Jean Reid we wtorek rozpoczęli oficjalną trzydniową wizytę w Polsce. 


Wizyta rozpoczęła się od ceremonii powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Następnie spotkały się Pary Prezydenckie, potem Prezydenci Andrzej Duda i Guðni Th. Jóhannesson przeprowadzili rozmowy w „cztery oczy”.

 

W obecności Prezydentów oraz mediów ministrowie edukacji obu państw podpisali deklarację o współpracy w dziedzinie oświaty.


Rozmawiano także o współpracy gospodarczej (Islandia zamawia w polskich stoczniach statki połowowe), sposobach wykorzystania energii geotermalnej, której Polska ma duże zasoby, bezpieczeństwie na wschodniej flance NATO oraz sytuacji na Ukrainie.


Wieczorem w Pałacu Prezydenckim został wydany uroczysty obiad na cześć gości, podczas którego Prezydenci Polski i Islandii wznieśli  toasty. – Dzisiaj jesteśmy bliskimi sojusznikami i partnerami, którzy stale pogłębiają swoją współpracę na wielu płaszczyznach – podkreślał Andrzej Duda.


[zdjęcia dzięki uprzejmości Wydziału Prasowego Dowództwa Garnizonu Warszawa]

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.