Húsavík

www.iceland.is

Héðinsfjörður

www.iceland.is

Akureyri

www.iceland.is

Norðurland

www.iceland.is

Reykjavík

www.iceland.is

Skógafoss

www.iceland.is

Svartsengi

www.iceland.is

Wydarzenia

1 czerwca 2022

MIESIĄC ISLANDZKI

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne wydarzenie on-line organizowane przez Utulę Thule.

W tym roku Utulę Thule zaprasza na wyjątkowy, bo jubileuszowy Dzień Islandzki. Wydarzenie związane z obchodami islandzkiego święta narodowego, organizowane od lat około 17 czerwca, szczególnie odkąd przeniosło się do internetu cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dlatego w tym roku czeka nas nie Dzień, a cały MIESIĄC Islandzki! W programie rozmowy w wyśmienitymi gośćmi, konkursy z islandzkimi nagrodami, licytacja książek i pamiątek, z której dochody zostaną przeznaczone Fundacji Benek, zajmującej się opieką nad zwierzętami z Ukrainy, oraz pokazy zdjęć i wykłady!

Czytaj więcej →

16 maja 2022

Nordic Talking Festival 5

W dniach 28-29 maja 2022 r. odbędzie się V edycja festiwalu Nordic Talking, czyli święto Miłośników Północy. Konsulat Honorowy Republiki Islandii w Warszawie ma zaszczyt objąć to wydarzenie patronatem honorowym.

 

Czytaj więcej →

29 kwietnia 2022

MALARKI Z PÓŁNOCY

Cykl 5 spotkań z malarkami Północy to kontynuacja cyklu Ilustratorzy z Dalekiej Północy, który był wstępem do magicznej i pełnej literackich odniesień twórczości pięciu artystów reprezentujących pięć krajów nordyckich. Tym razem skandynawska herstoria sztuki opowiedziana będzie chronologicznie, według kierunków artystycznych, w których malarki z Północy odniosły największe sukcesy.

Czytaj więcej →

22 listopada 2021

Pokaz filmu „Wyspa Diabła”

W sobotę, 20 listopada 2021 r., podczas Gdańskich Targów Książki odbędzie się projekcja filmu "Wyspa diabła". Konsulat Honorowy Republiki Islandii w Warszawie ma zaszczyt objąć projekcję tego filmu patronatem honorowym.

 

Czytaj więcej →

5 listopada 2021

Spotkanie w Ministerstwie Obrony Narodowej

W piątek, 5 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie Ambasador Republiki Islandii Pani María Erla Marelsdóttir oraz Konsula Honorowego Islandii w Warszawie Pana Bogusława Szemiotha  z Wiceministrem Obrony Narodowej Panem Marcinem Ociepą.

Czytaj więcej →

13 ... 54321

Strona:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.