Húsavík

www.iceland.is

Héðinsfjörður

www.iceland.is

Akureyri

www.iceland.is

Norðurland

www.iceland.is

Reykjavík

www.iceland.is

Skógafoss

www.iceland.is

Svartsengi

www.iceland.is

Wydarzenia

5 listopada 2021

Spotkanie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

W czwartek, 4 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie Ambasador Republiki Islandii Pani María Erla Marelsdóttir oraz Konsula Honorowego Islandii w Warszawie Pana Bogusława Szemiotha z Wiceministrem Klimatu i Środowiska Panem Adamem Guibourgé-Czetwertyńskim.

 

Czytaj więcej →

5 listopada 2021

Kolacja z udziałem Ambasador Republiki Islandii Panią Maríą Erlą Marelsdóttir

W czwartek, 4 listopada 2021 r. odbyła się kolacja z udziałem Ambasador Republiki Islandii Pani Maríi Erli Marelsdóttir, Pani Emiliany Konopki , Pani Aleksandry Knap, Konsula Honorowego Islandii w Warszawie Pana Bogusława Szemiotha oraz Pana Tomasza Grybka z Konsulatu Honorowego Islandii w Warszawie.

Czytaj więcej →

29 września 2021

Nowy raport o stosunkach islandzko-polskich

Właśnie został opublikowany raport na temat relacji islandzko-polskich "Przyjaźń i wzrost. Komunikacja między Islandią i Polską".

Grupa robocza została powołana przez Gudlaugur Thór Thórdarson, Ministra Spraw Zagranicznych i Współpracy Rozwojowej, we wrześniu 2019 r. Zadaniem grupy roboczej było kompleksowe przeanalizowanie stosunków dwustronnych obu państw i zaproponowanie działań możliwych do wdrożenia w najbliższych latach.

Czytaj więcej →

10 września 2021

Prezentacja tomiku poezji i wystawa fotografii Aleksandry Knap

Prezentacja najnowszego tomiku poezji pod tytułem ,,Islandia – zimowe lato” Aleksandry Knap odbyła się 9 września 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli. Miłośnicy poezji i nie tylko mogli spotkać się z autorką oraz posłuchać zaprezentowanych przez nią utworów lirycznych na tle udokumentowanych wspomnień z jej podróży.

 

Czytaj więcej →

11 czerwca 2021

DZIEŃ ISLANDZKI 2021

17 czerwca kolejna edycja DNIA ISLANDZKIEGO. Utulę Thule zaprasza na 9. edycję Dnia Islandzkiego, spotkania związanego z islandzkim świętem narodowym obchodzonym 17 czerwca.

 

 

Czytaj więcej →

13 ... 654321

Strona:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.