Húsavík

www.iceland.is

Héðinsfjörður

www.iceland.is

Akureyri

www.iceland.is

Norðurland

www.iceland.is

Reykjavík

www.iceland.is

Skógafoss

www.iceland.is

Svartsengi

www.iceland.is

Wydarzenia

14 maja 2019

Spotkania z Yrsą Sigurðardóttir

Yrsa Sigurðardóttir - to wielokrotnie nagradzana pisarka, autorka niezwykle popularnych powieści kryminalnych i książek dla dzieci. Zadebiutowała w 1998 roku. Jest absolwentką inżynierii budowlanej na Uniwersytecie Islandzkim i Uniwersytecie Concordia w Montrealu. W zawodzie pracuje do dziś,  łącząc to zajęcie z powieściopisarstwem. Ma już na swoim koncie kilkanaście powieści, z których większość ukazała się również w Polsce. Mieszka na przedmieściach Reykjavíku. Jest żoną i mamą dwójki dzieci.
Będzie gościła w Polsce w związku z premierą książki „Porachunki”, w Warszawie spędzi 25 i 26.05, w Katowicach 27.05

 

Czytaj więcej →

10 maja 2019

Seafood Expo Global 2019

W dniach 7-9 maja b.r. w Brukseli odbyły się targi Seafood Expo Global. Są to największe tego typu targi na Świecie. Targi były okazją do spotkania  Ministra Rybołówstwa i Rolnictwa Republiki Islandii Pana Kristján Þór Júlíusson z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Panem Markiem Gróbarczykiem. 

Czytaj więcej →

26 marca 2019

II edycja festiwalu Nordic Talking

W dniach 6-7 kwietnia 2019 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbędzie się II edycja festiwalu Nordic Talking, czyli największego zjazdu twórców internetowych piszących o krajach nordyckich. Konsulat Honorowy Republiki Islandii w Warszawie ma zaszczyt objąć to wydarzenie patronatem honorowym.

Czytaj więcej →

14 stycznia 2019

Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat

Szanowni Państwo, Świat Książki wydał książkę autorstwa Piotra Milewskiego, pt. „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat”.


Poniżej zamieszczamy opis książki pochodzący ze strony wydawnictwa.

Czytaj więcej →

19 listopada 2018

Gdańskie Targi Książki 2019

Konsulat Honorowy Republiki Islandii w Warszawie objął honorowym patronatem Gdańskie Targi Książki 2019, które odbędą się w dniach 29-31 marca 2019 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. 
 

 

Czytaj więcej →

11 ... 7654321

Strona:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.