Húsavík

www.iceland.is

Héðinsfjörður

www.iceland.is

Akureyri

www.iceland.is

Norðurland

www.iceland.is

Reykjavík

www.iceland.is

Skógafoss

www.iceland.is

Svartsengi

www.iceland.is

Wydarzenia

5 marca 2020

Oficjalna wizyta Prezydenta Republiki Islandii w Polsce - dzień trzeci

Trzeciego dnia wizyty Prezydent odbył wycieczkę po okolicy nowym statkiem badawczym Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, odwiedził chłodnię w porcie w Gdańsku oraz stację badawczą na statku, a także zabrał głos na sympozjum na temat możliwości współpracy Islandii i Polski w zakresie projektowania statków i technologii przetwórstwa spożywczego. 

Czytaj więcej →

4 marca 2020

Oficjalna wizyta Prezydenta Republiki Islandii w Polsce - dzień drugi

Drugiego dnia wizyty Prezydent wygłosił wykłady w Biurze Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka ODIHR oraz na Uniwersytecie Warszawskim, podczas gdy Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielami stowarzyszeń tłumaczy i pisarzy polskich. 

 

W południe Para Prezydencka udała się do leżącego nad Bałtykiem Gdańska, a program wizyty w tym mieście rozpoczął się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. 

Czytaj więcej →

3 marca 2020

Oficjalna wizyta Prezydenta Republiki Islandii w Polsce

Prezydent Republiki Islandii Guðni Th. Jóhannesson wraz z Małżonką Elizą Jean Reid we wtorek rozpoczęli oficjalną trzydniową wizytę w Polsce. 


Wizyta rozpoczęła się od ceremonii powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Następnie spotkały się Pary Prezydenckie, potem Prezydenci Andrzej Duda i Guðni Th. Jóhannesson przeprowadzili rozmowy w „cztery oczy”.

 

Czytaj więcej →

6 grudnia 2019

Gmina Uniejów z nowym partnerem z Islandii

Gmina Uniejów zyskała nowego partnera – położone w południowej części Islandii miasto Grindavik, które podobnie jak Uniejów, opiera swoją działalność na wykorzystaniu źródeł wody geotermalnej, m.in. do produkcji prądu. Podpisanie umowy partnerskiej przypieczętowało rozpoczętą ponad rok temu współpracę.

Czytaj więcej →

19 czerwca 2019

Książka „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” z nagrodą Magellana 2019 w kategorii najlepsza książka podróżnicza roku

Książka „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” otrzymała na Warszawskich Targach Książki Nagrodę Magellana 2019 w kategorii najlepsza książka podróżnicza roku. Książka znalazła się też w ścisłym finale Nagrody Traveler National Geographic Polska.

Czytaj więcej →

13 ... 87654321

Strona:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.