Húsavík

www.iceland.is

Héðinsfjörður

www.iceland.is

Akureyri

www.iceland.is

Norðurland

www.iceland.is

Reykjavík

www.iceland.is

Skógafoss

www.iceland.is

Svartsengi

www.iceland.is

Wydarzenia

22 listopada 2017

Siedziba Frontexu w Warszawie.

W dniu 21 listopada 2017 r., Konsul Honorowy Republiki Islandii w Warszawie, Pan Bogusław Szemioth, wziął udział w uroczystościach z okazji wejścia w życie umowy w sprawie siedziby agencji Frontex w Warszawie. Umowa w sprawie siedziby agencji weszła w życie 1 listopada 2017 r.

Czytaj więcej →

9 października 2017

16. Festiwal Nordalia

Konsulat Honorowy Islandii objął honorowym patronatem 16. Festiwal Nordalia, odbywający się w dniach 16 - 27 października w Katowicach, Chorzowie, Czeladzi, Jastrzębiu – Zdrój, Łazach, Mysłowicach, Psarach, Rybniku, Siemianowicach Śl. oraz w  Sosnowcu.

 

 

 

Czytaj więcej →

5 października 2017

Zbiór sonetów na temat Islandii.

Mamy przyjemność poinformować o nowej książce autorstwa Pani Krystyny Koneckiej pt. „Ultima Thule. Głosy Islandii”, wydawnictwa BUK, Sobolewo - Białystok. To zbiór sonetów (23) i fotografii. Książka ta jest pierwszym w Polsce tomem poezji (sonetów) z fotografiami autorskimi, w całości poświęconym Islandii - jej tradycjom, urodzie i kulturze. Prezentacja książki miała miejsce m. in. w Ambasadzie Republiki Islandii w Londynie.

Czytaj więcej →

4 października 2017

Białe noce w bibliotece czyli tydzień z kulturą skandynawską

Konsulat Honorowy Islandii objął honorowym patronatem projekt naukowo-kulturalny pn. "Białe noce w bibliotece czyli tydzień z kulturą skandynawską", odbywający się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie w dniach 23 - 27 października 2017 r.

Czytaj więcej →

15 września 2017

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO

W dniach 11 – 13 września 2017 r. w Gdańsku odbyły się 19. Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO. Przedstawiciele Konsulatu Honorowego Islandii w Warszawie, w tym Konsul Honorowy, wzięli udział w otwarciu Targów. Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku.

Czytaj więcej →

1312111098765 ... 1

Strona:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.