Húsavík

www.iceland.is

Héðinsfjörður

www.iceland.is

Akureyri

www.iceland.is

Norðurland

www.iceland.is

Reykjavík

www.iceland.is

Skógafoss

www.iceland.is

Svartsengi

www.iceland.is

8 czerwca 2020

Projekt “Utulę Thule mówi o sztuce Północy”

Projekt “Utulę Thule mówi o sztuce Północy” to prezentacja sztuki nordyckiej. Celem projektu jest przybliżenie polskiej publiczności kultury krajów nordyckich poprzez sztukę prezentowaną na czterech platformach: YouTube, Facebook, Instagram oraz strona internetowa. Projekt zakłada rozpowszechnienie twórczości mniej znanych w Polsce artystów północnych, głównie ze Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii oraz Islandii, przede wszystkim tworzących na przełomie XIX i XX wieku, w dziedzinach: malarstwo, rzeźba, grafika, architektura. Filmom-wykładom towarzyszyć będzie codzienna prezentacja wybranych dzieł w otwartej grupie “Sztuka Północy” oraz prezentacja sztuki islandzkiej na koncie Instagram, a także tekstów o muzeach nordyckich. Działania te są zaproszeniem do codziennego kontaktu ze sztuką oraz dyskusji na temat obecności podobieństw/inspiracji sztuką nordycką w twórczości artystów polskich oraz okazją do prezentacji dzieł artystów skandynawskich w zbiorach polskich.  

 

1) Cykl filmów w formie wykładu z reprodukcjami. Podczas niego Wnioskodawca prezentuje wybrane zagadnienie (twórczość danego artysty, motyw) w formie przystępnej, odpowiednio zilustrowanej reprodukcjami, prelekcji zarejestrowanej w formie wideo o długości do 20 minut każda, publikowanej raz w tygodniu na specjalnie utworzonym do tego kanale na YouTube.
2) Codzienna prezentacja dzieł artystów północnych wraz z opisem (autor, tytuł, data, lokalizacja, komentarz do dzieła) w otwartej grupie “Sztuka Północy“.
3) Prezentacja muzeów nordyckich w cyklu tekstów na www.utulethule.pl oraz promocja na Facebooku.
4) Prezentacja sztuki islandzkiej na koncie Instagram w formie zdjęcia z krótkim opisem.
5) Promocja filmów z YouTube na stronie Facebook oraz w grupie “Sztuka Północy”, a także regularna zapowiedź działań za pomocą newslettera oraz na stronie www.utulethule.pl.  

Więcej informacji oraz odnośniki do wspomnianych kont pod tym adresem: https://utulethule.pl/kultura-w-sieci/  

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.