Húsavík

www.iceland.is

Héðinsfjörður

www.iceland.is

Akureyri

www.iceland.is

Norðurland

www.iceland.is

Reykjavík

www.iceland.is

Skógafoss

www.iceland.is

Svartsengi

www.iceland.is

25 maja 2018

The Icelandic Literature Center

The Icelandic Literature Center jest to biuro finansowane przez rząd islandzki, którego rolą jest szerzenie wiedzy na temat literatury islandzkiej, jej promocja i dystrybucja, zarówno w Islandii jak i poza jej granicami. The Icelandic Literature Center co roku wybiera listę islandzkich książek, które są promowane na targach książki i wydarzeniach literackich za granicą w takich miastach jak Frankfurt, Londyn, Göteborg i Bolonia.

 

Oto lista islandzkich książek 2018:

http://www.islit.is/en/promotion-and-translations/books-from-iceland/

 

The Icelandic Literature Center oferuje granty na tłumaczenia dla zagranicznych wydawców islandzkich książek. Autorzy, wydawcy i organizatorzy wydarzeń literackich mogą ubiegać się o wsparcie dla islandzkich autorów podróżujących poza Islandię w celu promowania swojej twórczości.

 

Przedstawiamy link do strony gdzie można znaleźć informacje na temat wszystkich grantów oferowanych przez The Icelandic Literature Center: http://www.islit.is/en/grants/translation-and-travel-grants/
 
Ponadto The Icelandic Literature Center wspiera publikację islandzkiej literatury oraz publikację literatury przetłumaczonej na język islandzki oraz organizuje wydarzenia, takie jak międzynarodowe seminarium tłumaczeniowe, które odbyło się we wrześniu 2017 r. w Reykjaviku: http://www.islit.is/en/news/nr/4020
 
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej The Icelandic Literature Center www.islit.is  

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.