Húsavík

www.iceland.is

Héðinsfjörður

www.iceland.is

Akureyri

www.iceland.is

Norðurland

www.iceland.is

Reykjavík

www.iceland.is

Skógafoss

www.iceland.is

Svartsengi

www.iceland.is

14 stycznia 2016

Wizyta Ambasadora Islandii w Polsce

W dniach 14-15 stycznia b.r. w Warszawie odbyła się wizyta pana Gunnara Snorri Gunnarssona, Ambasadora Islandii w Polsce. W jej trakcie pan Ambasador spotkał się m. in. z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, panem Markiem Gróbarczykiem.

 

Podczas spotkania poruszono kwestię rozwoju współpracy bilateralnej pomiędzy Polską a Islandią, głównie w obszarze gospodarki morskiej. Rozmawiano na temat rybołówstwa, popularyzacji spożycia ryb oraz wymiany handlowej i doświadczeń obu państw w tym zakresie. Poruszano również temat polskich stoczni i możliwości ich wykorzystania w zakresie wytwórczym i remontowym przez islandzkie przedsiębiorstwa. Ambasador wyraził również zainteresowanie polskimi surowcami naturalnymi m.in. kwarcem, a także zaprosił pana ministra Marka Gróbarczyka do Islandii w celu podpisania listu intencyjnego o wzajemnej współpracy.

 

[Foto: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej]

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.