Húsavík

www.iceland.is

Héðinsfjörður

www.iceland.is

Akureyri

www.iceland.is

Norðurland

www.iceland.is

Reykjavík

www.iceland.is

Skógafoss

www.iceland.is

Svartsengi

www.iceland.is

11 lipca 2016

Wizyta delegacji z Ministerstwa Gospodarki Morskiej w Islandii

Marek Gróbarczyk - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krzysztof Kozłowski - Podsekretarz Stanu w tym Ministerstwie, Joanna Ciągadlak-Socha - Naczelnik z Departamentu Rybołówstwa oraz Konsul Honorowy Islandii Bogusław Szemioth w dniach 6 – 8 lipca odbyli trzydniową wizytę w Islandii. 
W ramach bogatego i intensywnego programu wizyty delegacja odwiedziła m. in., Instytut badań nad żywnością i biotechnologią Matis, islandzkich armatorów rybackich, przedsiębiorstwa produkujące specjalistyczny sprzęt dla branży rybnej, a także Uniwersytet w Akureyri.
Głównym punktem wizyty było spotkanie z Gunnarem Bragi Sveinssonem -  Ministrem Rybołówstwa i Rolnictwa Reubliki Islandzkiej. Rozmowy dotyczyły współpracy w dziedzinie rybołówstwa, możliwości dalszej wymiany handlowej i współpracy w dziedzinie przemysłu stoczniowego. Po spotkaniu nastąpiło podpisanie przez ministrów obu krajów listu intencyjnego o współpracy w obszarze rybołówstwa, hodowli ryb, biotechnologii, przemysłu stoczniowego i handlu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.